Rada města na doporučení Komise pro sport a volný čas ocenila nejlepší sportovce, kteří v roce 2023 reprezentovali Slavkov u Brna. Podívejte se na výsledky!

Gratulujeme všem oceněným sportovcům a sportovkyním a děkujeme za vzornou reprezentaci svého města! Jsme na vás hrdí!

Nejlepší sportovec ve věku 6 –  10 let

Jonathan Chiedozie – fotbal a atletika

Člen slavkovského vítězného družstva Krajské ligy atletických přípravek, nejvíce bodující závodník družstva, výborný fotbalista a stabilní opora týmu.

Čestná uznání:

Rosalie Popelková – atletika, Eliška Navrátilová – atletika, Tobiáš Chlup – fotbal

Nejlepší sportovec ve věku 10 – 15 let

Vlastimil Fojt

Člen týmu Glitter Stars, mistr ČR v kategorii Individual, 1. místo na MČR v kategorii Group Stunt, člen juniorského týmu, který se významně zasloužil o vítězství na ME v Itálii. Během sezóny získal Vlastík spoustu zlatých medailí z pohárových – celorepublikových soutěží.

Čestná uznání: Antonín Havrda, Štěpán Maleňák (atletika, fotbal), Adéla Javůrková (cheerleading), Linda Bastlová (florbal), Ondřej Jachymiák (fotbal)

Nejlepší sportovec ve věku 15 – 18 let

Jan Fiala – atletika

Z halového Mistrovství České republiky si Honza přivezl zlatou medaili za vrh koulí. Přestože na letním MČR byl druhý, celou sezónu prokazoval vysokou a stabilní výkonnost, dokázal vrhat za 18 m. Vysloužil si nominaci do reprezentačního výběru i na rok 2024. Během sezóny reprezentoval ČR na mezistátních utkáních ve slovinské Ptuji a Plzni. Svými druhými místy v obou závodech výrazně přispěl k úspěchu českého týmu. Na mezinárodním vrhačském mítinku v německém Halle získal bronzovou medaili.

Tereza Zemánková (cheerleading), Petr Klimek (fotbal)

Nejlepší sportovní kolektiv do 18 let

Glitter Stars

Úspěšný slavkovský cheerleadingový tým se v loňském roce stal v Itálii mistrem Evropy. Obhájil také 1. místo z mistrovství ČR.

TeamGym (gymnastika), SK Slavkov u Brna – starší fotbalová přípravka

Nejlepší sportovní kolektiv nad 18 let

Floorbalový tým mužů FBC Slavkov

V loňském roce obsadili 2. místo v regionální lize mužů a zajistili si tak postup do DIVIZE

fotbalové družstvo mužů SK Slavkov u Brna „B“

Sportovní počin roku

50. ročník slavkovské pípy

Ve Slavkově snad není nikdo, kdo by neznal běh o Slavkovskou pípu. Loňskou první zářijovou sobotu tato oblíbená akce spojující sport a recesi odstartovala již po padesáté. Na start se přihlásilo 202 účastníků a to jen proto, že organizátoři museli stanovit strop. Slavkovská pípa totiž není jen tak obyčejný běžecký závod. V tomto závodě, přístupném všem věkovým kategoriím od osmnácti let, mohou uspět hlavně ti, kteří dokáží zkombinovat běh s konzumací piva. Skutečnými vítězi však jsou všichni, kteří pojmou závod jako jeden velký happening. Cílem závodu je především zábava, setkání s přáteli, recese… A to se při loňském jubilejním ročníku povedlo na výbornou. Cenu se přebírají organizátoři loňského ročníku.

Letní fotbalový kemp přípravek SK Slavkov u Brna – poděkování Filipovi Chlupovi.

Sportovec s nejlepší reprezentací města Slavkov u Brna

Isabela Hortová

V roce 2023 byla moderní gymnastka Isabela Hortová členkou reprezentace ČR, a to v obou olympijských kategoriích. Již druhým rokem soutěží v hlavní ženské věkové kategorii „Seniors FIG“ s nejlepšími gymnastkami světa. Sezóna to byla velmi úspěšná. V kategorii „Individual“ získala 2. místo ve víceboji na mezinárodním přeboru Londýna. V jednotlivých náčiních pak přivezla 2 stříbrné a 2 zlaté medaile. Druhé místo vybojovala i ve víceboji na vídeňských Habsburger Games 2023, které vylepšila i 4 stříbrnými medailemi v sestavách s náčiním. Největším úspěchem Isabely v tomto roce byla účast na Mistrovství světa ve španělské Valencii. Jako členka 5členného týmu reprezentace ČR v pódiových skladbách získala 19. místo na světě! Bylo to nejlepší umístění ČR za poslední desetiletí.

Čestná uznání

patří slavkovským zimním plavcům, jejichž průměrný věk je úctihodných 66! V loňském roce vybojovali na Mistroství světa v zimním plavání 1 zlatou, 11 stříbrných a 1 bronzovou medaili

Jana Matuštíková, Jarmila Mašová, Vladimíra Fialová, Helena Pavézková, Ivan Marek

Vedoucí mládeže

Aneta Macharová

Bývalá nejúspěšnější členka týmu Glitter Stars působí již šestou sezónu v tomto týmu jako trenérka. Za tu dobu dosáhla s dětmi velkou řadu úspěchů. V roce 2023 působila jako hlavní trenérka juniorského týmu Glitter Stars. Díky důsledné, obětavé, precizní a časově náročné trenérské práci Anety Macharové se juniorský tým stal v roce 2023 mistrem ČR a ve Veroně v Itálii získal titul mistrů Evropy. Nutné podotknout, že je to jeden z největších úspěchů celého týmu za celou dobu jeho působení.

Čestné uznání: trenér atletiky Ondřej Fiala – Trenér úspěšné skupiny slavkovských starších žáků, dorostenců a juniora, medailistů z MČR Jana Fialy, Marka Hrubého a Antonína Havrdy. Jejichž úctyhodná medailová bilance čítá (prozatím) pět zlatých, dvě stříbrné a čtyři bronzové medaile z Mistrovství České republiky.

Sportovní osobnost roku

Milan Žižlavský

Nestor slavkovské atletiky a profesionální sportovec VŠTJ Technika Brno. Po ukončení aktivní kariéry se od roku 1973 stal trenérem slavkovského družstva dorostenců a později i předsedou atletického klubu. Mezi jeho svěřence patřil i šestnáctiletý Lubomír Tesáček – pozdější reprezentant a držitel několika českých halových rekordů v běhu, který o Milanovi Žižlavském mluvil vždy jako „o svém trenérovi“. Milan Žižlavský se velkou měrou zasadil o zdařilou rekonstrukci slavkovského stadionu, kdy jako jeden z mála odborníků na problematiku atletických stadionů dohlížel na průběh stavby, a zajistil nalajnování a přesné přeměření a následnou zdařilou certifikaci slavkovského stadionu od Mezinárodní atletické federace.