• uvod2

Logo Města Slavkov u Brna

Hlášení místního rozhlasu

  JUKKA, s.r.o. oznamuje občanům

že bude prodávat ve středu 22. března 2017 v čase 9:00 - 10:45 hodin na parkovišti ulice Boženy Němcové ve Slavkově u Brna stromky k jarní výsadbě:
jabloně, hrušně, meruňky, nektarinky, broskve, odolné švestky vhodné na pálení, ryngle, blumy, třešně, višně, třešňovišně, oskeruše, keřové a stromkové rezistentní angrešty a rybízy, lísky, ostružiny, stolní vinnou révu, kanadské a čukotské borůvky, růže, rododendrony, azalky, převislé vrby, okrasné trávy, sazenice jahod a jiné. Více informací najdete na letácích ve Vašich poštovních schránkách.

 Technické služby města Slavkov u Brna oznamují

že svoz nádob na biologicky rozložitelný odpad započne v tomto roce od 13. března a následně každý lichý týden v pondělí a úterý. Maloobjemové kontejnery budou po městě rozmístěny na víkend před prvním svozem. Zároveň žádáme občany, aby využívali těchto kontejnerů a nezakládali černé skládky ve formě hromádek. Na vyžádání přistavíme v rámci možnosti individuálně malý nebo velký kontejner. Výdej kompostu započne 15. března v čase od 14:00 do 17:00 hodin a poté každou lichou středu v tomto čase až do 29. listopadu

 Obecní úřad Hodějice oznamuje občanům

  že bude provádět lov zdivočelých holubů na nehonebním pozemku p.ř. 235 ( zahrada) v areálu Základní školy. Provedením lovu se pověřuje Myslivecký spolek Hodějice. Povolení vydané MěÚ Slavkov u Brna, odbor životního prostředí k lovu zdivočelých holubů je časově omezené a platí do 31.3.2017. Samotný lov se uskuteční vždy o víkendech od 4.2.2017 do 31.3.2017. Upozorňujeme chovatele holubů, aby v těchto termínech prováděného lovu své chovy zabezpečili.