• lff

Logo Města Slavkov u Brna

Zeist - Austerlitz - Nizozemsko

thumb austerlitz dorp 50Město Zeist leží v zalesněné oblasti provincie Utrecht. Na rozloze 48,64 km2 žije přibližně 60 000 obyvatel. V jeho 6 km vzdálené městské části Austerlitz žije na rozloze 0,23 km2 1525 obyvatel.


Zeist má přímé spojení s Utrechtem, Amsterdamem, Haagem a Rotterdamem. Sídlí zde KNVB (Královská nizozemská fotbalová asociace), WWF (Světový fond na ochranu přírody) a Nizozemská společnost na ochranu ptáků.


První zmínka o ´Seistu´ pochází z roku 838. Austerlitz byl založen roku 1806 na místě vojenského tábora francouzské armády. Pojmenoval jej Ludvík Napoleon Bonaparte, který byl tou dobou holandským králem, na počest vítězství svého bratra Napoleona v bitvě u Slavkova.
Každoročně začátkem září se v Austerlitz koná hudební soutěž malých kapel. Nejvíce provozovanými sporty v Zeist a Austerlitz je hokej, tenis, plavání a samozřejmě fotbal.

Partnerská smlouva mezi městem Slavkov u Brna a Zeist-Austerlitz byla podepsána roku 1995 jako reakce na několik let trvající přátelské vztahy občanů těchto měst.

austerlitz dorp_50