• lff

Logo Města Slavkov u Brna

Partnerská města

Možajský městský obvod Moskevské oblasti - Rusko

dsc 8401Možajský městský obvod je samosprávným celkem s přibližně 40 tisíci obyvateli, ležícím 100 km západně od Moskvy. Každoročně se zde koná vojensko-historická rekonstrukce epizod bitvy u Borodina. Na rok 2012 připadlo její 200. výročí, které je zároveň výročím vítezství ve Velké vlastenecké válce.

Pag - Chorvatsko

thumb pag3Město Pag leží na stejnojmenném ostrově v regionu Zadarská župa. Rozkládá se na 202 ha, kde žije přibližně 3 000 obyvatel. Průměrný věk je 57 let. Nejdůležitějším hospodářským odvětvím Pagu je výroba soli, chov ovcí, výroba sýra, vinohradnictví, pěstování oliv, rybářství a cestovní ruch.

Darney - Francie

thumb DarneychateauStaré francouzské městečko Darney leží v regionu Lotrinsko v blízkosti lázeňského města Contrexeville a Vitel. Na rozloze 7,9 km2 žije přibližně 1300 obyvatel, kteří pracují převážně v sociálních službách a ve vlastních malých firmách.

Zeist - Austerlitz - Nizozemsko

thumb austerlitz dorp 50Město Zeist leží v zalesněné oblasti provincie Utrecht. Na rozloze 48,64 km2 žije přibližně 60 000 obyvatel. V jeho 6 km vzdálené městské části Austerlitz žije na rozloze 0,23 km2 1525 obyvatel.

Horn - Rakousko

thumb Horn hauptplatzOkresní město Horn leží v oblasti Waldviertel v Dolním Rakousku, přibližně 80 km severozápadním směrem od Vídně. Na rozloze 39,23 km2 žije 6 550 obyvatel převážně v produktivním věku. K nejvýznamnějším hospodářským odvětvím města patří obchod a finančnictví.

Sławków - Polsko

thumb SlawkowradniceMěsto Sławków leží v jižním Polsku v oblasti Slezská vrchovina (Wyżyna Śląska), 50 km východně od Krakova. Na rozloze 36,6 km2 žije téměř 7000 obyvatel. Končí zde nejdále na západ předsunutá širokorozchodná železnice napojená na Transsibiřskou magistrálu využívaná pro nákladní dopravu z Asie do Evropy. Nejdůležitějším hospodářským odvětvím města je kovovýroba.