• lff

Logo Města Slavkov u Brna

Nuda ve Slavkově? Přes třicet organizací ukáže, co dělat ve volném čase

Plakat zajmovky A2 20ks TISK 2 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stanování v mínus dvaceti? Stavění lidských pyramid na světové úrovni? Radost z fotbalu, volejbalu, atletiky, florbal, plavání. Nebo zklidnění mysli v přírodě při rybaření, zahradničení i včelaření. Slavkov u Brna nabízí mnoho možností, jak trávit volný čas. Přesvědčit se o tom můžete v sobotu 3. června ve Společenském centru Bonaparte od 10:00 do 15:00, kde se uskuteční první ročník (mini)veletrhu zájmových organizací s názvem „NUDA???“. Ve velkém sále se představí téměř třicet organizací nabízející možnost trávení volného času pro děti i dospělé.

„Smyslem této akce je ukázat veřejnosti, že v našem městě je stále co dělat a že si z nabídky aktivit může vybrat každý. Chtěli bychom také dát prostor mládežnickým organizacím pro prezentaci kroužků startujících po prázdninách. Rodiče a jejich děti se tak na jednom místě můžou dozvědět, od kdy a za jakých podmínek se otevírá konkrétní aktivita. Mám velkou radost, že se nám podařilo oslovit většinu organizací z našeho města, takže nabídka bude opravdu velmi pestrá,“ uvedl starosta Michal Boudný.

V sále si tak můžete udělat nejen přehled o tom, jaké možnosti Slavkov u Brna nabízí, ale také se můžete rovnou zapojit do aktivit. Například organizátor oblíbených PubQuizů a Slavkovského maškaráku připraví pro návštěvníky fotokoutek, techničtí nadšenci si můžou vyzkoušet zapojit nejrůznější elektrické obvody u stánku Mladých elektromontérů nebo si můžete zkusit vlézt do stanu, a zažít alespoň zlomek toho, co zažívají členové Austerlitz Adventures při svých extrémních pobytech v přírodě. Pokochat se můžete i motorkami, jež budou lákat ke stánku MP Motoklub Austerlitz. Nové členy budou lákat také místní včelaři, zahrádkáři, myslivci i divadelníci. Chybět nebudou ani sportovní oddíly nebo organizátoři akcí pro děti a dospělé. Svoji nabídku bude prezentovat i Dům dětí a mládeže, Základní umělecká škola nebo Komunitní centrum Korálky.

K příležitosti miniveletrhu zájmových organizací město vydá také přehledný adresář, díky němuž budou mít obyvatelé přehled o všech organizacích nabízejících volnočasové aktivity.