• DnySlavkova 650x167

Logo Města Slavkov u Brna

kvě02

Dny Slavkova nabídnou program pro každého. Vrcholem je koncert B.S.P

Austerlitz logo pruhledne 1Koncert konzervatoře Brno pod širým nebem, dětské odpoledne, posezení u cimbálu. Řemeslný jarmark, vystoupení dětských i zahraničních folklorních souborů a
vystoupení legendární skupiny BSP v čele s Radkem Balážem, Kamilem Střihavkou a Michalem Pavlíčkem. Nejen tak bude vypadat program Dnů Slavkova, které se letos uskuteční v termínu od čtvrtka 1. do neděle 4. června. Většina akcí bude přístupná zdarma.

Dny Slavkova odstartuje dechová a bicí sekce Konzervatoře Brno ve čtvrtek 1. 6. v 19:00  na pódiu před radnicí na Palackého náměstí. Na nádvoří Panského domu se zase můžete ponořit do příběhu Manon Lescaut zabaleného do nádherných veršů Vítězslava Nezvala. Dramatické čtení v podání Divadelního spolku Slavkov se odehraje od půl deváté večer.

Pátek pak bude patřit zejména dětem a milovníkům folkloru a dobrého vína. V zámeckém parku se od 15:00 uskuteční dětské odpoledne s dětskými atrakcemi, soutěžemi a stánky. Noční program se pak odehraje na nádvoří Panského domu za doprovodu cimbálové muziky s ochutnávkou vín od moravských vinařů.

Ani letos nebude chybět představení místních farmářů a řemeslníků. Na Palackého náměstí se uskuteční jarmark, který bude organizovaný v podobném duchu jako loni – desítky dřevěných stánků rozložených od spodní části Palackého náměstí až po radnici.

Souběžně s jarmarkem se v 9:30 otevře také program na centrálním pódiu.
Tradičně se uskuteční pod mottem „Slavkov baví Slavkov“ – představí se dětské
soubory, zájmové organizace i formace z partnerských měst jako je
například polský Slawków nebo chorvatský Pag.

Od 15:00 vedení města ocení nejúspěšnější sportovce roku 2016 a vyzdvihne
osobnosti podílející se na rozvoji zájmových organizací. „Letošní ročník Dnů Slavkova se dá také charakterizovat podtitulem „Děkujeme za vaši aktivitu“. Jsme
si totiž vědomi toho, že naše město má nebývalý počet aktivních zájmových
organizací, díky nimž nejen děti a senioři tráví smysluplně svůj volný čas. Proto jsme se letos rozhodli poskytnout ještě více prostoru pro jejich prezentaci,“ uvedl starosta města Michal Boudný.

Kromě prezentace na pódiu se můžou zájmové organizace – od sportovních klubů po chovatelské spolky – představit na miniveletrhu zájmových aktivit, který se
uskuteční od 10:00 do 15:00 v sále SC Bonaparte. „Smyslem této akce bude
představení nejen aktuální činnosti, ale zejména oslovení nových členů, jež po
prázdninách budou hledat vyžití,“ uvedla místostarostka města Marie Jedličková.

Vrcholem odpoledního programu pak bude hodinový koncert skupiny BSP, což je zkratka příjmení Baláž, Střihavka a Pavlíček. Legendární skupina vystoupí od 22:00.

Návštěvníci Dnů Slavkova však nemusí zůstat pouze u pódia na náměstí. Živo bude i na zámku, kde se od 10:00 do 16:00 uskuteční kostýmované prohlídky v podání divadelního spolku Per Vobis. Dům dětí a mládeže spolu s místními Junáky také pořádá tradiční dětské dopoledne v parku s názvem Z pohádky
do pohádky.

V sobotu si na své přijdou také sportovci. Slavkovští otužilci z plaveckého klubu
Fides Brno lákají příznivce tohoto vodního sportu do bazénu s měřením na
50 a 1000 metrů. Stejná akce se pak uskuteční poslední srpnovou neděli, při níž
můžou zjistit, zda pravidelný trénink pomohl k lepším výsledkům.

Letošní ročník městských slavností je obohacený také o nedělní program. Na zámku Slavkov – Austerlitz se uskuteční koncert Komorního orchestru Arthura Nikische v rámci Národního festivalu neprofesionálních komorních a symfonických těles. Vstup na tento koncert bude zdarma.

Dny Slavkova se letos konají samostatně. Svatourbanské hody se uskuteční o víkendu od 26. do 28. května.