• DnySlavkova 650x167

Logo Města Slavkov u Brna

prep ikona

obj 2

bře25

Rok baroka: Zámek Slavkov ožije známými jmény i programem pro děti

informace ilustrační foto.pngKoncerty velkých hvězd v zámeckém parku i atmosférou nabité zážitky na nádvoří barokní perly. Nová zážitková trasa pro děti i netradiční interaktivní výstavy. Nejen tak bude vypadat nová turistická sezóna na Zámku Slavkov – Austerlitz. Jednu z nejnavštěvovanějších památek na Moravě čekají i další proměny zaměřené na představení barokní kultury.

bře25

Město má nové logo. Snoubí siluetu městského znaku a budovy zámku

Austerlitz logo pruhledne 1Dvouhlavá orlice z nejstaršího dochovaného
českého znaku a jeden z největších barokních zámků na Moravě. Nejvýraznější prvky symbolizující město Slavkov u Brna se nyní staly i předlohou pro vytvoření nového loga města.

bře25

Ministerstvo školství schválilo peníze na další etapu rekonstrukce stadionu

Austerlitz logo pruhledne 1Dvanáct milionů korun. Takovou částku alokovalo Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy na dokončení rekonstrukce městského atletického stadionu. Sportovci
budou mít profesionální zázemí již na podzim tohoto roku. Zatímco v první etapě, zakončené loni, stavbaři postavili zejména opěrné stěny a založili podkladové vrstvy běžeckého oválu, v druhé etapě položí povrchy a obnoví stanoviště desetiboj.

bře25

Základní škola Tyršova bude větší o šest tříd

Austerlitz logo pruhledne 1Šest nových tříd, dílna, kabinety i výtah. Nejen takové zázemí od příštího týdne budovat stavaři na Základní škole Tyršova ve Slavkově u Brna. Nové prostory budou děti využívat už letos. Nová přístavba pojme až 180 žáků. V současné době školu navštěvuje 340 dětí.

bře25

Výstava o Per Vobis vypráví příběh prvního spolku, který kostýmy

informace ilustrační foto.pngČekání na pokladně zámku Vám v letošním roce jistě zpříjemní výstava Per Vobis, která bude instalována v přízemí, v místnosti před kavárnou. Připomene nám 20. výročí vzniku tohoto divadelního spolku, který se do našeho povědomí dostal především díky kostýmovaným prohlídkám, které již od roku 1996 připravují dobrovolníci pro naše návštěvníky. Zámek ve Slavkově u Brna se tak stal prvním objektem v naší republice, kde se kostýmované prohlídky začaly provozovat.

bře25

Na výstavě o radovi Vacátkovi můžete vypátrat továrníkova vraha

informace ilustrační foto.pngVe čtyřech místnostech v přízemí Vás provedeme výstavou „Rada Vacátko zasahuje“. Slavného detektiva můžete znát z úspěšného televizního seriálu z tvorby Československé televize – Hříšní lidé města pražského.

bře25

Odborníci posoudí poškození barokních soch v zámeckém parku

informace ilustrační foto.pngČtyřiašedesát barokních soch a sousoší v zámeckém parku ve Slavkově u Brna dostalo šanci na renovaci. Zastupitelé města totiž na březnovém zasedání schválili 600 tisíc korun na pořízení monitoringu vzácných děl. Odborný podklad, který odhalí detailní stav vápencových skulptur, pak bude sloužit jako nezbytný dokument pro čerpání dotací na záchranu tohoto souboru, jež je zapsaný na seznamu nejohroženějších památek v Česku.

bře25

Zámecké nádvoří ozdobí žluto - červený záhon s erbem rodu Kouniců

informace ilustrační foto.pngDva zkřížené leknínové listy na červeném poli. Symbol původních majitelů zámku Slavkov – Austerlitz – rodu Kouniců se od léta objeví na dalším místě této barokní památky.

<<  1 2 3 [45 6 7 8  >>