• uvod2

Logo Města Slavkov u Brna

prep ikona

obj 2

bře25

Rok baroka: Zámek Slavkov ožije známými jmény i programem pro děti

informace ilustrační foto.pngKoncerty velkých hvězd v zámeckém parku i atmosférou nabité zážitky na nádvoří barokní perly. Nová zážitková trasa pro děti i netradiční interaktivní výstavy. Nejen tak bude vypadat nová turistická sezóna na Zámku Slavkov – Austerlitz. Jednu z nejnavštěvovanějších památek na Moravě čekají i další proměny zaměřené na představení barokní kultury.

bře02

Svoz nádob na bilogicky rozložitelný odpad

P1200136Technické služby města Slavkov u Brna oznamují, že svoz nádob na biologicky rozložitelný odpad započne v tomto roce od 13. března a následně každý lichý týden v pondělí a úterý.

úno02

Naše město má novou aplikaci pro chytré telefony

mrVážení občané, jak jistě víte, přistoupili jsme k modernizaci komunikace mezi radnicí a občany. Již nějaký čas využíváme SMS zprávy, hlasové zprávy a e-maily a v tuto chvíli bychom Vám rádi představili další možnost, jak získat informace z městského úřadu. Naši městskou aplikaci pro chytré telefony.

led17

Harmonogram svozu komunálních odpadů ve Slavkově u Brna

Svoz RESPONO

Směsný komunální odpad:

 

  1. Kontejner 1100 litrů – pouze týdenní svoz (bytové domy)
  2. Popelnice 110, 240 litrů – podle zakoupené známky:
    • týdenní svoz – vždy v pondělí, úterý, středu – dle stanovených svozových oblastí města (viz níže)
    • 14denní svoz – každý lichý týden v pondělí až středu dle svozových oblastí města
    • měsíční svoz – vždy pouze 1 x v měsíci; ve zvolený týden je nutno na popelnici zavěsit visačku (zakoupenou spolu se známkou) a nádobu přistavit k vývozu v pondělí až středu dle svozových oblastí města

dub18

zastavení přívodu vody

informace ilustrační fotoZ důvodu havárie musely Vodovody a kanalizace Vyškov,a.s. přistoupit k zastavení přívodu vody dnes 18. 4. 2017 v čase od 10:30 do 13:30.

bře25

Výstava o Per Vobis vypráví příběh prvního spolku, který kostýmy

informace ilustrační foto.pngČekání na pokladně zámku Vám v letošním roce jistě zpříjemní výstava Per Vobis, která bude instalována v přízemí, v místnosti před kavárnou. Připomene nám 20. výročí vzniku tohoto divadelního spolku, který se do našeho povědomí dostal především díky kostýmovaným prohlídkám, které již od roku 1996 připravují dobrovolníci pro naše návštěvníky. Zámek ve Slavkově u Brna se tak stal prvním objektem v naší republice, kde se kostýmované prohlídky začaly provozovat.

bře25

Na výstavě o radovi Vacátkovi můžete vypátrat továrníkova vraha

informace ilustrační foto.pngVe čtyřech místnostech v přízemí Vás provedeme výstavou „Rada Vacátko zasahuje“. Slavného detektiva můžete znát z úspěšného televizního seriálu z tvorby Československé televize – Hříšní lidé města pražského.

bře25

Odborníci posoudí poškození barokních soch v zámeckém parku

informace ilustrační foto.pngČtyřiašedesát barokních soch a sousoší v zámeckém parku ve Slavkově u Brna dostalo šanci na renovaci. Zastupitelé města totiž na březnovém zasedání schválili 600 tisíc korun na pořízení monitoringu vzácných děl. Odborný podklad, který odhalí detailní stav vápencových skulptur, pak bude sloužit jako nezbytný dokument pro čerpání dotací na záchranu tohoto souboru, jež je zapsaný na seznamu nejohroženějších památek v Česku.

<<  1 2 [34 5 6 7  >>