• lff

Logo Města Slavkov u Brna

prep ikona

obj 2

kvě02

Dny Slavkova obohatí zahraniční partnerská města

Austerlitz logo pruhledne 1Letošní ročník Dnů Slavkova bude obohacený o setkání se zahraničními partnery města. Slavkov u Brna je totiž nositelem projektu „Evropa je vše, co potřebujeme“, na jehož pozadí se uskuteční setkání a vystoupení souborů z partnerských měst jako je polský Slawków a chorvatský Pag. K příležitosti připomenutí třiceti let družby do Slavkova u Brna zavítá také delegace z francouzského města Darney. Pozváni jsou také zástupci slovenských Lehnic.

kvě02

Třikrát větší investice

Austerlitz logo pruhledne 1Vážení spoluobčané, je mojí povinností a zároveň ctí vás informovat o závěrečném účtu města za rok 2016, který je třeba předložit do zákonné lhůty v polovině roku 2017. Z výsledků finanční analýzy vyplývá, že schodek rozpočtu 2017, který loni prosincové zastupitelstvo schválilo, je pokrytý. Tímto se městské finance nedostávají do červených čísel a projekty, které byly pro letošek schválené, mají zelenou.

kvě02

Slavkov u Brna získá důležitý dokument – strategický plán rozvoje města

informace ilustrační fotoVedení města již delší dobu zvažovalo potřebu pořídit strategický dokument, který bude jasně definovat cíle, priority a konkrétní opatření pro rozvoj města. Doposud tento dokument chyběl, nyní může město Slavkov u Brna pro jeho pořízení využít prostředky z ESF (Evropského sociálního fondu). „Chtěli bychom se zaměřit na tři prioritní osy - rozvoj města, efektivní hospodaření a posílení profesionální úrovně pracovníků veřejné správy,“ uvedla Marie Jedličková, místostarostka města Slavkova u Brna.

kvě02

Územní studie bude definovat pozemky ve východní části města

informace ilustrační fotoLokalita ve východní části města kolem ulice Bučovická, určená v územním plánu jako plocha pro bydlení, se dočká jasnějších kontur. Zastupitelé města totiž nechali zadat územní studii, která jasně definuje rozsah veřejného prostranství s konkrétním využitím ploch.

kvě02

Jižní břeh rybníka se opravuje. Nádrž má sníženou hladinu

informace ilustrační fotoVe Velkém rybníce ve Slavkově u Brna je od dubna cca. o metr nižší hladina. Stavbaři zde totiž začali opravovat jižní břeh, který je v havarijním stavu a hrozila tak jeho další eroze. Stavební práce začaly na začátku dubna a budou trvat do července. Přestože do té doby bude vody v rybníce méně, rybáři podél břehů můžou lovit i nadále. Zrušeny byly pouze tradiční květnové rybářské závody, které se letos uskuteční pouze v Bučovicích.

kvě02

Pooraná cesta ve Vinohradech

informace ilustrační fotoRádi bychom vás informovali o situaci kolem poničené cesty v lokalitě „Vinohrady“. Před rokem – 15. dubna 2016 nechala stávající majitelka pozemku v místě cesty komunikaci poorat a navršit zeminu do vjezdů k parcelám sadařů. 

kvě02

Oprava domu s pečovatelskou službou začala

informace ilustrační fotoDům s pečovatelskou službou v Polní ulici již brzy změní svou tvář. Od poloviny dubna na něm totiž začali pracovat stavbaři, kteří provedou kompletní opravu a zateplení fasády, balkonů i poničených klempířských prvků. Práce budou probíhat po dobu čtyř měsíců – tedy do srpna.

kvě02

Slovanská ulice bude opravená. Obyvatelé se dočkají lepší silnice i chodníků

informace ilustrační fotoSlovanská ulice v úseku od křižovatky ulic Bučovická a části ulice Ke Mlýnu bude na podzim kompletně opravená. Obyvatelé se dočkají nejen nového povrchu silnice, ale také chodníku a nových parkovacích stání.Se stavebními pracemi se začne do konce května. Stavbaři se budou v ulici pohybovat cca. 5 měsíců.

<<  1 2 [34 5 6 7  >>