• DnySlavkova 650x167

Logo Města Slavkov u Brna

prep ikona

obj 2

kvě02

Concentus Moraviae: dva unikátní koncerty propojující klasiku a jazz

informace ilustrační fotoAni letos nebude ve Slavkově u Brna chybět prestižní festival klasické hudby Concentus Moraviae. Hudební tóny předních evropských umělců tentokrát rozezní hned dva nádherné prostory. První koncert italského souboru Cantar Lontano se uskuteční 6. června v chrámu Vzkříšení Páně. Další příležitostí pro hluboký hudební zážitek bude středa 28. června, kdy se v Historickém sále Zámku Slavkov – Austerlitz představí temperamentní slovenský projekt Solamente Naturali.

kvě02

Vyhlášení soutěže Podnikatelka roku okresu Vyškov

informace ilustrační fotoOkresní hospodářská komora Vyškov vyhlašuje 4. ročník soutěže „Podnikatelka roku okresu Vyškov 2016“. Přihlásit se můžou všechny ženy splňující podmínky z okresu
Vyškov. Podrobná pravidla jsou zveřejněná na stránkách Komory, z těch nejdůležitějších jsou například nutnost podnikání jako fyzická osoba, uzavřená dvě účetní období či bezdlužnost. Soutěže se také nesmí zúčastnit ty podnikatelky, které se umístily v předchozím ročníku na stupních vítězů.

kvě02

Zborcená zámecká zeď a čínský altán se dočkají oprav

Austerlitz logo pruhledne 1Čtyři sta metrů barokního zdiva i unikátní dřevěný čínský altán v zámeckém parku se dočkají po mnoha letech zasloužených oprav. Povodní poničená zámecká zeď je již sedm let obehnaná páskou a v části je nahrazená pletivem. „Z důvodu, že se jedná o historickou památku z 18. století, budou její opravy velmi náročné jak po technické, tak i finanční stránce. Letos se nám podařilo získat podstatnou část peněz na opravy z Integrovaného operačního programu a tak se můžeme do jejích oprav pustit. Z městského rozpočtu bychom totiž tak náročnou stavbu financovat nemohli,“ uvedl starosta města Slavkov u Brna Michal Boudný.

kvě02

Poslední šance na levnější vstupenky na TOP FEST!

informace ilustrační fotoPokud i letos máte v plánu zamířit 10. června na festival česko – slovenské hudby v zámeckém parku ve Slavkově u Brna, máte poslední šanci pořídit vstupenky levněji. Do 30. dubna totiž pořadatel nabízí lístky v předprodeji za 390 korun. Poté se cena zvedne na 450 korun. Na místě pak budou k zakoupení za 500 korun.

kvě02

Dny Slavkova obohatí zahraniční partnerská města

Austerlitz logo pruhledne 1Letošní ročník Dnů Slavkova bude obohacený o setkání se zahraničními partnery města. Slavkov u Brna je totiž nositelem projektu „Evropa je vše, co potřebujeme“, na jehož pozadí se uskuteční setkání a vystoupení souborů z partnerských měst jako je polský Slawków a chorvatský Pag. K příležitosti připomenutí třiceti let družby do Slavkova u Brna zavítá také delegace z francouzského města Darney. Pozváni jsou také zástupci slovenských Lehnic.

kvě02

Třikrát větší investice

Austerlitz logo pruhledne 1Vážení spoluobčané, je mojí povinností a zároveň ctí vás informovat o závěrečném účtu města za rok 2016, který je třeba předložit do zákonné lhůty v polovině roku 2017. Z výsledků finanční analýzy vyplývá, že schodek rozpočtu 2017, který loni prosincové zastupitelstvo schválilo, je pokrytý. Tímto se městské finance nedostávají do červených čísel a projekty, které byly pro letošek schválené, mají zelenou.

kvě02

Dny Slavkova nabídnou program pro každého. Vrcholem je koncert B.S.P

Austerlitz logo pruhledne 1Koncert konzervatoře Brno pod širým nebem, dětské odpoledne, posezení u cimbálu. Řemeslný jarmark, vystoupení dětských i zahraničních folklorních souborů a
vystoupení legendární skupiny BSP v čele s Radkem Balážem, Kamilem Střihavkou a Michalem Pavlíčkem. Nejen tak bude vypadat program Dnů Slavkova, které se letos uskuteční v termínu od čtvrtka 1. do neděle 4. června. Většina akcí bude přístupná zdarma.

kvě02

Slavkov u Brna získá důležitý dokument – strategický plán rozvoje města

informace ilustrační fotoVedení města již delší dobu zvažovalo potřebu pořídit strategický dokument, který bude jasně definovat cíle, priority a konkrétní opatření pro rozvoj města. Doposud tento dokument chyběl, nyní může město Slavkov u Brna pro jeho pořízení využít prostředky z ESF (Evropského sociálního fondu). „Chtěli bychom se zaměřit na tři prioritní osy - rozvoj města, efektivní hospodaření a posílení profesionální úrovně pracovníků veřejné správy,“ uvedla Marie Jedličková, místostarostka města Slavkova u Brna.

<<  1 [23 4 5 6  >>