• lff

Logo Města Slavkov u Brna

prep ikona

obj 2

čec18

Třídit staré elektro se vyplatí

IMG 0779Pomožte hendikepovaným najít práci.

Zdroj: společnost ASEKOL

pdfinzerceA4_Tisk.pdf

čec13

E.ON Distribuce, a.s. - Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie dne 01.08.2017

EON JPEGZ důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy - rekonstrukcí, oprav, údržbových a revizních prací - bude přerušena dodávka elektrické energie dne 01.08.2017 dle přiloženého oznámení.

čec03

Proč je důležité třídit elektro?

Červený kontejnerTřídění odpadu je u nás už téměř běžná věc. Víme co se starým papírem, plasty i sklem. Přesto ale mnozí z nás zapomínají při úklidu vyčlenit staré elektro. Spotřebiče přitom obsahují nebezpečné látky jako například rtuť, olovo nebo kadmium. Ty se na klasické skládce uvolňují do půdy, vody a ovzduší a poškozují tím životní prostředí. Pokud ale vhodíte drobné elektro do červených kontejnerů, poputují přímo do recyklační linky, kde se z nich pomocí různých separací získávají původní suroviny a materiály ke znovuvyužití.

kvě02

Závěrečný účet města

informace ilustrační fotoHospodaření města Slavkov u Brna za rok 2016 skončilo přebytkem ve výši 35 260 850 Kč.

kvě02

Concentus Moraviae: dva unikátní koncerty propojující klasiku a jazz

informace ilustrační fotoAni letos nebude ve Slavkově u Brna chybět prestižní festival klasické hudby Concentus Moraviae. Hudební tóny předních evropských umělců tentokrát rozezní hned dva nádherné prostory. První koncert italského souboru Cantar Lontano se uskuteční 6. června v chrámu Vzkříšení Páně. Další příležitostí pro hluboký hudební zážitek bude středa 28. června, kdy se v Historickém sále Zámku Slavkov – Austerlitz představí temperamentní slovenský projekt Solamente Naturali.

kvě02

Vyhlášení soutěže Podnikatelka roku okresu Vyškov

informace ilustrační fotoOkresní hospodářská komora Vyškov vyhlašuje 4. ročník soutěže „Podnikatelka roku okresu Vyškov 2016“. Přihlásit se můžou všechny ženy splňující podmínky z okresu
Vyškov. Podrobná pravidla jsou zveřejněná na stránkách Komory, z těch nejdůležitějších jsou například nutnost podnikání jako fyzická osoba, uzavřená dvě účetní období či bezdlužnost. Soutěže se také nesmí zúčastnit ty podnikatelky, které se umístily v předchozím ročníku na stupních vítězů.

kvě02

Zborcená zámecká zeď a čínský altán se dočkají oprav

Austerlitz logo pruhledne 1Čtyři sta metrů barokního zdiva i unikátní dřevěný čínský altán v zámeckém parku se dočkají po mnoha letech zasloužených oprav. Povodní poničená zámecká zeď je již sedm let obehnaná páskou a v části je nahrazená pletivem. „Z důvodu, že se jedná o historickou památku z 18. století, budou její opravy velmi náročné jak po technické, tak i finanční stránce. Letos se nám podařilo získat podstatnou část peněz na opravy z Integrovaného operačního programu a tak se můžeme do jejích oprav pustit. Z městského rozpočtu bychom totiž tak náročnou stavbu financovat nemohli,“ uvedl starosta města Slavkov u Brna Michal Boudný.

kvě02

Poslední šance na levnější vstupenky na TOP FEST!

informace ilustrační fotoPokud i letos máte v plánu zamířit 10. června na festival česko – slovenské hudby v zámeckém parku ve Slavkově u Brna, máte poslední šanci pořídit vstupenky levněji. Do 30. dubna totiž pořadatel nabízí lístky v předprodeji za 390 korun. Poté se cena zvedne na 450 korun. Na místě pak budou k zakoupení za 500 korun.

<<  1 [23 4 5 6  >>